Zesłanie Ducha Świętego 9.06.2019

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów.

 2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.

 3. Dziś spotkanie bractwa mężczyzn św. Józefa z Lubrzy o godz. 16.00 w Oratorium. Zapraszamy.

 4. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

 5. W czerwcu oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które tak bardzo nas umiłowało. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo z litanią do Serca Jezusowego po Mszy św. wieczornej.

 6. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.

 7. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.

 8. Drugie spotkania z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem będzie w sobotę 15 czerwca o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy.

 9. W przyszłą niedzielę 16 czerwca zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.

 10. W niedzielę 16 czerwca rocznica święceń biskupa Tadeusza Lityńskiego. Módlmy się o Światło Ducha Świętego i Opiekę Opatrzności Bożej.

 11. Uroczystości NMP z Rokitna – Patronki Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej odbędą się w niedzielę 16 czerwca w Rokitnie. Msza św. odpustowa o godz. 12.00. Ks. Biskup Tadeusz serdecznie zaprasza. Więcej informacji na plakacie w gablocie

 12. Kurs przedmałżeński będzie w Świebodzinie w Parafii Miłosierdzia Bożego. Rozpoczęcie w piątek 14 czerwca o g. 18.30 w kościele.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wszystkim miłego i dobrego tygodnia.

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się