Zmartwychwstanie Pańskie

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. ALLELUJA, JEZUS ŻYJE ! Ta radosna prawda napełnia nasze serca, cieszmy się z tego, że Chrystus zmartwychwstając pokonał śmierć i szatana. Do każdego z nas Chrystus Zmartwychwstały kieruje słowa otuchy: „Ufajcie jam zwyciężył świat”, „Nie bójcie się, pokój Wam”. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, pragniemy złożyć wszystkim, parafianom i gościom serdeczne życzenia: Niech Zmartwychwstały Chrystus obudzi w nas to co jeszcze uśpione, ożywi to, co jeszcze jest w nas martwe, a światło Jego słowa prowadzi nas przez życie w zdrowiu, radości i pokoju. Życzymy Spokojnych i Błogosławionych Świąt Wielkanocy!

2. Pragniemy wyrazić wdzięczność Bogu, że jest nam dane przeżywać liturgię radosnych Świąt Wielkanocnych. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do świątecznego wystroju naszego kościoła. Szczególne podziękowanie składamy księdzu Jarosławowi, ministrantom oraz strażakom. Dziękujemy za przekazne życzenia świąteczne.

3. Msze święte w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego:

Lubrza – Rezurekcja godz. 6.00 i Msza św. – godz. 11.30

Mostki – Rezurekcja godz. 6.00 i Msza św. – godz.11.30

Przełazy, Staropole, Nowa Wioska – Rezurekcja godz. 8.00

Bucze – godz. 11.30

Zagaje – godz. 13.00

5. Msze św. w drugi dzień świąteczny, poniedziałek wielkanocny:

Lubrza – godz. 8.30, godz.11.30

Mostki, Nowa Wioska, Staropole – godz. 10.00

Przełazy – godz. 11.30

Bucze, Zagaje – godz. 13.00

Taca z Poniedziałku jest przeznaczona na KUL oraz Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

6. Trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, a to oznacza, że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa. Z tego powodu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek.

7. Trwa nowenna do Bożego Miłosierdzia. Koronka do Bożego Miłosierdzia przed Mszą św. wieczorną.

8. W czwartek 24 dzień miesiąca – comiesięczne wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. O godz. 17.40 nabożeństwo do Wspomożycielki i nowenna do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 18.00 Msza święta w intencji dobrodziejów i ofiarodawców naszych kościołów.

9. W piątek 25 kwietnia spotkanie rodziców i dzieci komunijnych w Mostkach na Mszy św. o godz. 16.30.

10. Przyszła niedziela to niedziela Miłosierdzia Bożego. Tego dnia Papież dokona kanonizacji bł. Jana Pawła II i Jana XXIII. Transmisja Mszy świętej kanonizacyjnej rozpocznie się o godz. 10.00, dlatego też ulegnie zmianie rozkład godzin Mszy świętych, abyśmy wszyscy mogli łączyć się duchowo z Watykanem.

Lubrza, Staropole, Nowa Wioska – godz. 8.30

Lubrza, Mostki, Przełazy – godz. 12.00

Bucze i Zagaje – godz. 13.00

11. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Marcin Skrzyniarz kawaler zam. Sulechów

Ewa Filipowicz panna zam. Lubrza ul. Leśna zap. III

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

12. Solenizantom oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

13. W ostatnim czasie odeszli do wieczności Henryk Linek i Zofia Tasak z Mostek. Powierzmy dusze zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… .

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się